Home / Oscillators / CMX309FBC20.000M-UT
minImg
CMX309FBC20.000M-UT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CMX309FBC20.000M-UT
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 9mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CMX-309
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SOJ, 5.08mm pitch
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz