Home / Resonators / CN24M00000S010
minImg
CN24M00000S010
TGS
Product No:
CN24M00000S010
Manufacturer:
TGS
Description:
CERAMIC RES 24MHz 10pF SMD2520
User Guide
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Frequency Stability ±0.3%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Series CRTW
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, No Lead
Mfr TGS
Frequency 24 MHz
Capacitance 10 F
Features Built in Capacitor
Height 0.043" (1.10mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 60 Ohms