CNC-99-18-0.5-2
CNC Tech
Product No:
CNC-99-18-0.5-2
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CORD 18AWG 5-15P - FK TERM 1.64'
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector NEMA 5-15P
Voltage Rating 125VAC
Color Black
Current Rating (Amps) -
2nd Connector Terminals, Forked
Shielding -
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Length 1.64' (500.0mm)