CP000511R00JB14
Vishay Dale
Product No:
CP000511R00JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 11 OHM 5W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 Ohms
Series CP
Power (Watts) 5W