CP000518K00KB14101
Vishay Dale
Product No:
CP000518K00KB14101
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 18K OHM 5W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 kOhms
Series CP
Power (Watts) 5W