CP0010R4700KB14
Vishay Dale
Product No:
CP0010R4700KB14
Description:
RES 0.47 OHM 10W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 mOhms
Series CP
Power (Watts) 10W