CP00151R000JB313
Vishay Dale
Product No:
CP00151R000JB313
Description:
RES 1 OHM 15W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 Ohms
Series CP
Power (Watts) 15W