CP002012R00JE313
Vishay Dale
Product No:
CP002012R00JE313
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 12 OHM 20W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series CP
Power (Watts) 20W