CPCC07R3300KE66
Vishay Dale
Product No:
CPCC07R3300KE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 0.33 OHM 7W 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.594" (40.50mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 330 mOhms
Series CPCC
Power (Watts) 7W