CPCC102R200KE66
Vishay Dale
Product No:
CPCC102R200KE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 2.2 OHM 10W 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.372" (34.85mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 2.2 Ohms
Series CPCC
Power (Watts) 10W