CPCF071K200KE66
Vishay Dale
Product No:
CPCF071K200KE66
Description:
RES 1.2K OHM 7W 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 1.594" (40.50mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 1.2 kOhms
Series CPCF
Power (Watts) 7W