Home / TVS Diodes / CPDH2V5UB-HF
minImg
CPDH2V5UB-HF
Comchip Technology
Product No:
CPDH2V5UB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-523
Description:
TVS DIODE 2.5VWM 11.5VC SOD523
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 145pF @ 1MHz (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 104W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.5V
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.5V (Max)