CPDH3V3-HF
Comchip Technology
Product No:
CPDH3V3-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-523
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 16VC SOD523
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 350W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 16V
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)