CPDH3V3UP
Comchip Technology
Product No:
CPDH3V3UP
Package:
SOD-523
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD523
In Stock : 63893
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 12pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 40W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)