CPDQ3V3-HF
Comchip Technology
Product No:
CPDQ3V3-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
0402/SOD-923F
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 14.1VC 0402
In Stock : 533705
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.2A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 25pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 158W
Product Status Active
Supplier Device Package 0402/SOD-923F
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.1V
Package / Case SOD-923
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V