Home / TVS Diodes / CPDQC3V3A-HF
minImg
CPDQC3V3A-HF
Comchip Technology
Product No:
CPDQC3V3A-HF
Package:
0402C/SOD-923F
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 25VC 0402C
In Stock : 1938
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 0.2pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 100W
Product Status Active
Supplier Device Package 0402C/SOD-923F
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)