Home / TVS Diodes / CPDVR083V3UA
minImg
CPDVR083V3UA
Comchip Technology
Product No:
CPDVR083V3UA
Package:
SOT-383F
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOT383F
In Stock : 3000
Ext Price
  • 3000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 25pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 40W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-383F
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V
Package / Case SOT-383F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)