CPDZ3V3U-HF
Comchip Technology
Product No:
CPDZ3V3U-HF
Package:
0201/DFN0603
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.6VC 0201
In Stock : 6851
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 5.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 70W
Product Status Active
Supplier Device Package 0201/DFN0603
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.6V
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)