CPF0402B26K1E1
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CPF0402B26K1E1
Description:
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
In Stock : 165
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 26.1 kOhms
Series CPF, Neohm
Power (Watts) 0.063W, 1/16W