CPF14R7500FKEE6
Vishay Dale
Product No:
CPF14R7500FKEE6
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RESISTOR METAL FILM 1W 4.75 OHM
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 230°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.75 Ohms
Series CPF
Power (Watts) 1W