CPL03R0100HB313
Vishay Dale
Product No:
CPL03R0100HB313
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 0.01 OHM 3W 3% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 3W