CPL03R0200JB143
Vishay Dale
Product No:
CPL03R0200JB143
Description:
RES 0.02 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 3W