CPL07R0100JE31
Vishay Dale
Product No:
CPL07R0100JE31
Description:
RES 0.01 OHM 7W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.391" L x 0.375" W (35.32mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 7W