CPL15R0200JE313
Vishay Dale
Product No:
CPL15R0200JE313
Description:
RES 0.02 OHM 5% 15W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 15W