CPL2512T6R8M
TDK Corporation
Product No:
CPL2512T6R8M
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 6.8UH 450MA 910MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 910mOhm Max
Inductance 6.8 µH