CPLL66-3475-3475
Crystek Corporation
Product No:
CPLL66-3475-3475
Manufacturer:
Crystek Corporation
Package:
0606
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH SMD
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output -
Differential - Input:Output -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 0606
PLL Yes
Series -
Input Clock
Type Clock/Frequency Synthesizer (RF)
Package / Case 22-SMD, No Lead
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output Clock
Mfr Crystek Corporation
Divider/Multiplier -
Number of Circuits 1
Package Strip
Frequency - Max 3.475GHz