Home / Oscillators / CPPC5L-A3B6-20.0TS
minImg
CPPC5L-A3B6-20.0TS
Cardinal Components Inc.
Product No:
CPPC5L-A3B6-20.0TS
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 50µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FIPO™ CPP
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Cardinal Components Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz