Home / Oscillators / CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
minImg
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Cardinal Components Inc.
Product No:
CPPC5LZ-A7BP-7.3728PD
Description:
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FIPO™ CPP
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Cardinal Components Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 7.3728 MHz