Home / Oscillators / CPPLC1-B6-24.0TS
minImg
CPPLC1-B6-24.0TS
Cardinal Components Inc.
Product No:
CPPLC1-B6-24.0TS
Description:
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS TH
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.235" (5.98mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FIPO™ CPPL
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Mfr Cardinal Components Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 24 MHz