Home / Oscillators / CPPT8L-A7BR-48.0TS
minImg
CPPT8L-A7BR-48.0TS
Cardinal Components Inc.
Product No:
CPPT8L-A7BR-48.0TS
Description:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ TTL SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FIPO™ CPP
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SOJ, 7.62mm pitch
Voltage - Supply 3.3V
Output TTL
Mfr Cardinal Components Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 48 MHz