CPR05R4300KE14
Vishay Dale
Product No:
CPR05R4300KE14
Description:
RES 0.43 OHM 5W 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 430 mOhms
Series CPR
Power (Watts) 5W