CPR07150R0JE10
Vishay Dale
Product No:
CPR07150R0JE10
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 150 OHM 7W 5% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.398" L x 0.375" W (35.51mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 150 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 7W