Home / Oscillators / CPRO33-77.760
minImg
CPRO33-77.760
Crystek Corporation
Product No:
CPRO33-77.760
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) -
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Mounting Type Free Hanging
Size / Dimension 0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CPRO
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case Module Adapter, SMA M to F
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Crystek Corporation
Base Resonator Crystal
Frequency 77.76 MHz