CPSL05R0700JB145
Vishay Dale
Product No:
CPSL05R0700JB145
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 0.07 OHM 5W 5% 4LEAD
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 70 mOhms
Series CPSL
Power (Watts) 5W