CPW0233R00FB14
Vishay Dale
Product No:
CPW0233R00FB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 33 OHM 2W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 2W