CPW0710R00FB14
Vishay Dale
Product No:
CPW0710R00FB14
Description:
RES 10 OHM 7W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.391" L x 0.375" W (35.32mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 7W