CPW1547R00JE14
Vishay Dale
Product No:
CPW1547R00JE14
Description:
RES 47 OHM 15W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.62mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 15W