CPW155R100FE14
Vishay Dale
Product No:
CPW155R100FE14
Description:
RES 5.1 OHM 15W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.62mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 15W