CPW2010R00FB143
Vishay Dale
Product No:
CPW2010R00FB143
Description:
RES 10 OHM 20W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 2.500" L x 0.500" W (63.50mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 20W