CPWN153K650FB14
Vishay Dale
Product No:
CPWN153K650FB14
Description:
RES 3.65K OHM 15W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.62mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.65 kOhms
Series CPWN
Power (Watts) 15W