CQHS3504832
Cosel USA, Inc.
Product No:
CQHS3504832
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 32V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 65V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 32V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 11A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CQHS (350W)
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 94%