CR021333F
Meritek
Product No:
CR021333F
Manufacturer:
Meritek
Description:
RES SMD 133K OHM 1% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 133 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W