CR0402-16W-3923FT
Venkel
Product No:
CR0402-16W-3923FT
Description:
RES 392K OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 28500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 392 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W