CR04681J
Meritek
Product No:
CR04681J
Manufacturer:
Meritek
Description:
RES SMD 680 OHM 5% 1/2W 1210
In Stock : 30000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 680 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W