CR0603AFX-2202ELF
Bourns Inc.
Product No:
CR0603AFX-2202ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
RESA 0603 22K 1% 100MW TC100
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 kOhms
Series CR-A
Power (Watts) 0.1W, 1/10W