CR0805-10W-2002FT
Venkel
Product No:
CR0805-10W-2002FT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0805
Description:
RES 20K OHM 1% 1/10W 0805
In Stock : 34249
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 20 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W