CR0805AFX-4701ELF
Bourns Inc.
Product No:
CR0805AFX-4701ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
RESA 0805 4K7 1% 125MW TC100
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.7 kOhms
Series CR-A
Power (Watts) 0.125W, 1/8W