CR08184J
Meritek
Product No:
CR08184J
Description:
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 1206
In Stock : 40000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 180 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W