CR103654F
Meritek
Product No:
CR103654F
Description:
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 3.65 MOhms
Series CR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W