CR1206AFX-6802EAS
Bourns Inc.
Product No:
CR1206AFX-6802EAS
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1206
Description:
RESA-AS 1206 68K1% 250MW TC100
In Stock : 1502
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 kOhms
Series CR1206A-AS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W